اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

فهرست مطالب

کرتین وال چیست؟

نمای کرتین وال در ایران یا همان لامل، یکی از جنبه‌های بارز معماری مدرن است که با استفاده از سازه‌هایی ایستا و سبک، ساختمان‌ها را تزئین می‌کند.

کرتین وال یا دیوار پرده‌ای نوعی پوشش شیشه‌ای برای نمای بیرونی ساختمان است. این پوشش از ساختمان در برابر عوامل خارجی همچون تغییرات آب و هوایی محافظت می‌کند. این سیستم بر خلاف نماهای سنتی همچون نماهای آجری یا سنگی، غیر سازه‌ای است. یعنی می‌تواند از مواد بسیار سبک‌تری ساخته شود و برای دیوارهای خارجی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ به گونه‌ای که هیچگونه بار اضافی بر ساختمان وارد نشود.

کرتین وال، به طور کلی برای نصب در ساختمان های بزرگ و چند طبقه به خصوص ساختمان‌های دارای کاربری تجاری گزینه بسیاری مناسبی است.

ویژگی‌های نمای کرتین وال چیست؟

ویژگی‌های کرتن وال می‌توان به عایق حرارتی، رطوبت و عایق صوتی بودن آن اشاره کرد. این ویژگی‌های ذکر شده در نمای ساختمان باعث بهینه‌سازی دمای محیط و نور می‌شود؛ در نتیجه مصرف انرژی‌های مختلف از جمله برق در ساختمان‌هایی که در نمای آن‌ها از کرتین وال استفاده می‌شود، به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

ALT SCA
ALT 52

انواع کرتین وال

سیستم کرتین وال ترمال بریک فیس کپ (face cap curtain wall system)

سیستم کرتین وال فریم لس (frame less curtain wall system)

سیستم کرتین وال اسکای لایت (skylight)

سیستم کرتین وال اسپایدر (spider curtain wall)

نحوه اجرای سیستم کرتین وال

در قدم اول اجرای نمای کرتین وال، برای مشخص شدن نقشه‌های اجرایی و نقاط مبنا، سطح نما را به کمک دوربین نقشه‌برداری بررسی می‌کنیم. سپس براکت‌های فلزی بر روی اسکلت نصب شده و لامل‌های عمودی به کمک نبشی آلومینیومی روی براکت‌ها نصب و رگلاژ می‌گردد.

برای جلوگیری از تشکیل پیل الکتریکی و همینطور خوردگی، لازم است از لاستیک‌های دی الکتریکال بین براکت آهنی و نبشی آلومینیومی استفاده کنیم. سپس لامل‌های افقی نیز برای بالا بردن صلبیت زیرسازی در محل آکس‌ها نصب می‌شود تا شیشه‌ها در جای خود قرار گیرند.

ALT SKY
Email
WhatsApp
Twitter
Telegram