اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

همه چیز در مورد خانه هوشمند

همه چیز در مورد خانه هوشمند

فهرست مطالب

خانه هوشمند چیست؟

هوشمندسازی خانه به معنی داشتن سیستمی است که به طور اتوماتیک کنترل وسایل را از راه دور برای شما مهیا می کند. شما با استفاده از سیستم هوشمند خانه می توانید کنترل زمان آبیاری، سیستم امنیتی خانه، دوربین ها و یا سایر وسایل خانه مانند یخچال یا اجاق گاز ویا حتی سیستم تهویه هوارا فقط با تلفن همراه خود در دست بگیرید.خانه هوشمند مکانی است که از دستگاه‌های متصل به اینترنت مانند حسگرها، دوربین‌ها و سایر وسایل برای خودکارسازی و کنترل جنبه‌های مختلف زندگی روزمره استفاده می‌کند.

ساختمان هوشمند چه ویژگی هایی دارد ؟

کنترل هوشمند روشنایی

كنترل هوشمند دما

كنترل هوشمند پرده برقی

کنترل سیستم صوتی و تصویری

سیستم اعلام حریق

سیستم حفاظتی و امنیتی

سیستم تغذیه گیاهان و حیوانات

 به عنوان یک نمونه بسیار ساده که احتمالاً با آن آشنایی دارید ، می توان به کنترل روشنایی ساختمان توسط این تجهیزات اشاره کرد.

ساختمان‌ های هوشمند

بسیاری از همان فناوری‌های هوشمند مورد استفاده در خانه‌های هوشمند در ساختمان‌های هوشمند از جمله روشنایی، انرژی، گرمایش و تهویه مطبوع، و سیستم‌های امنیتی و دسترسی ساختمان به کار می‌روند. به عنوان مثال، یک ساختمان هوشمند می‌تواند هزینه‌های انرژی را با استفاده از حسگرهایی که تعداد ساکنان یک اتاق را تشخیص می‌‌دهند، کاهش دهد. دما می‌تواند به‌طور خودکار تنظیم شود، اگر حسگرها اتاق کنفرانس کامل را تشخیص دهند، هوای خنک را روشن می‌کند، یا اگر همه افراد در دفتر برای آن روز به خانه رفته‌اند، گرما را کاهش می‌دهد.

ساختمان‌های هوشمند همچنین می‌توانند به شبکه هوشمند متصل شوند. در اینجا، اجزای ساختمان هوشمند و شبکه برق می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و ارتباط برقرار کنند. با استفاده از این فناوری، توزیع انرژی را می‌توان به طور موثر مدیریت کرد، تعمیر و نگهداری را می‌توان به طور پیشگیرانه انجام داد و قطع برق را می‌توان سریعتر پاسخ داد.

مزایای استفاده از سیستم هوشمند در منزل

افزایش ارزش ملک

بدون تردید استفاده از کنترل مرکزی و سیستم هوشمند در خانه به مراتب خواهان بیشتری در مقایسه با خانه معمولی دارد؛ از این رو با صرف اندکی هزینه، می توانید ارزش خانه خود را از لحاظ قیمت  افزایش داده و خانه ای مشتری پسندتر داشته باشید.

کاهش مصرف انرژی

به کارگیری سیستم هوشمند سازی ساختمان در بخش های مختلف از قبیل سیستم روشنایی سبب می شود تا هیچ گاه لامپ اضافی در منزل روشن نماند. همچنین سیستم کنترل گرمایش و سرمایش در خانه های هوشمند، سبب می شود تا محیط منزل نه زیاد سرد و نه زیاد گرم باشد.

امنیت و آسایش

استفاده از ایده ناب کنترل هوشمند سیستم روشنایی یا سیستم صوت و تصویری این امکان را برای ساکنین فراهم می کند تا در مواقعی که در منزل نیستند به روشن کردن برخی از چراغ ها اقدام کرده و از سرقت جلوگیری کنند.

SHARE
Twitter
Telegram
Email
WhatsApp