اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

سازه های شیشه ای و انواع آن

سازه های شیشه ای و انواع آن

فهرست مطالب

تعریف سازه شیشه ای

سازه شیشه‌ای به سازه‌ای گفته می‌شود که مواد اولیه مورد استفاده در آن از شیشه باشد.

سازه های شیشه ای، سازه هایی هستند که درصد زیادی از آن ها را شیشه تشکیل داده است. این سازه ها که با پیشرفت علم و حرکت صنعت ساختمان سازی به سوی مدرنیته تبدیل به سازه‌هایی متداول شدند، یکی از بهترین پیشرفت‌های ساخت و ساز هستند.

انواع سازه های شیشه ای

سقف شیشه‌ای

از جدیدترین و بروزترین سقف‌‌هایی است که می‌تواند جذابیت ظاهری بسیاری برای ساکنین ساختمان فراهم کند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سقف شیشه ای، عبور نور خورشید به داخل ساختمان و فراهم آوردن روشنایی طبیعی و مطبوع به داخل ساختمان است.

شیشه ‌بالکنی (پنجره بالکنی)

امروزه شیشه ‌بالکنی یکی دیگر محصولات شیشه‌ای است که مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است.  پنجره ‌بالکنی مزیت‌هایی همچون تاثیرگذار در زیبایی فضا، ایمنی بالای پنجره ‌بالکنی، نصب آسان و دوکاربره کردن فضا به این منظور که درفصل زمستان با بستن کامل اسلایدها می‌توانید فضای مورد نظر را به فضای محصور و ایزوله تبدیل کنید.

نمای شیشه‌ای                                                                          

 پوشش شیشه‌ای نمای ساختمان را نمای شیشه‌ای گویند که معمولا حدود 60 درصد نمای سازه از شیشه تشکیل شده است. نمای شیشه‌ای به دو دسته کلی کرتین وال و اسپایدر تقسیم می‌شوند. سیستم کرتین وال یک سازه مجزا در ساختمان به شمار رفته و وزن سنگین شیشه‌ها و بار انرژی حاصل از باد، باران و طوفان متوجه ساختمان نخواهد شد.

alt u

مزایای نمای شیشه ای

کنترل کننده و عایق صوتی

بالا بردن امنیت و ایمنی ساختمان

جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش

امکان ورود نور طبیعی در هنگام روز

تامین دید یکپارچه برای افراد داخل ساختمان

سرعت در اجرای نما