اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

درب و پنجره ترمال بریک

درب و پنجره ترمال بریک

فهرست مطالب

منظور از ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک سیستمی است که امروزه در تولید پنجره های آلومینیومی به منظور ایجاد یک عایق حرارتی استاندارد استفاده می شود. در واقع این سیستم عایقی است که مانع انتقال گرما بین دو محیط می شود. پنجره ترمال بریک دارای عایق بین قاب داخلی و خارجی پنجره است. علاوه بر پنجره شاهد تولید درب‌های ترمال بریک نیز هستیم که از آن‌ها هم به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده می‌شود. با افزایش قیمت انرژی، افراد به دنبال روش‌هایی برای صرفه‌جویی هستند تا هزینه زندگی آن‌ها کاهش پیدا کند. پنجره ترمال بریک دارای روکش الومنیومی است که به عنوان یک‌رسانای خوب در برابر سرما و گرما شناخته می‌شود.

 

انواع پنجره های ترمال بریک

یکی از مدلهای باز شدن این نوع پنجره و البته، پر طرفدار مدل لیفت اند اسلاید است. این مدل مناسب محیط داخلی فضاهای مسکونی، اداری و تجاری است.

پنجره های ترمال بریک با مدل باز شدن فولکس واگنی: از مزایای این مدل باز شدن پنجره این است که هنگام باز شدن فضایی را اشغال نمی کند.

مدل باز شوی دو حالته: پنجره ی ترمال بریک بازشوی دوحالته همانطوری که از نام آن پیداست به صورت دو حالته باز می شود. این مدل نیز از مدلهای پرطرفدار محسوب می شود.

حالت دوم باز شدن این پنجره ها به صورت کج شدن پایین پنجره است.

باز شدن این پنجره ها به صورت لیفت اند اسلاید، دو حالته، تک حالته، فرانسوی، آکاردئونی و پیوت است.

مزایای استفاده از سیستم های ترمال بریک

از مزایای مهم این سیستم ها عایق رطوبتی، عایق حرارتی، عایق صوتی بودن آن‌ها می‌باشد. همچنین این سیستم ‌ها غیر قابل اشتغال هستند و با محیط زیست خود سازگاریی بالایی دارند زیرا قابل بازیافت می‌باشند. سیستم‌های ترمال بریک در عین سبکی فوق العاده‌ای که دارند در مقابل فشار باد بسیار مقاوم می‌باشند، همچنین در برابر آلودگی و گرد و غبار هم مقاوم می‌باشند. این سیستم‌ها ایمنی بالایی در برابر زلزله و همچنین سرقت را دارند. در برابر عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان و تغییر رنگ دادن بسیار مقاوم می‌باشند.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک در انواع بازشو از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و همچنین امکان تنوع استفاده از یراق آلات را ایجاد می‌کند و از نوع باز شو می‌توان به کشویی دوحالته فولکس واگنی اشاره کرد. بنابراین سیستم پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، توانسته است بسیاری از نیازهای صنعت ساختمان را برآورده کند.

مشخصات پنجره دوجداره ترمال بریک

به دلیل داشتن ضریب انتقال حرارت بالادر آلومینیوم، شیشه‌های آن دوجداره هستند.

پروفیل‌های آلومینیومی نیز به دلیل اتصال آن‌ها توسط تیغه‌های پلی آمید، دوجداره به شمار می‌روند. ( به همین دلیل است که در این روش انتقال حرارت در پروفیل وجود ندارد )

اتلاف انرژی در پنجره دوجداره ترمال بریک از پنجره‌های آومینیومی نرمال بسیار کمتر است.

پلی آمید می‌تواند سبب حفظ خواص مکانیکی خود در حرارت‌های بالا در برابر مواد شیمیایی، آب و اشعه‌ی UV شود، بنابراین استحکام و طول عمر بالایی خواهد داشت.

تیغه‌ی پلی آمید مانع از انتقال حرارت می‌شود و به همین دلیل است که این نام را برای آن انتخاب کرده‌اند.

پنجره دوجداره ترمال بریک با شکست حرارتی که دارد، از انواع پنجره‌های عایق در برابر حرارت محسوب می‌شود.

و …..

 
Telegram
WhatsApp
Twitter
Email