اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

نکاتی در مورد عمر مفید درب اتوماتیک

نکاتی در مورد عمر مفید درب اتوماتیک

فهرست مطالب

درب اتوماتیک چیست؟

در ساختمان ‌سازی انواع درب‌ها کاربرد دارد و بر حسب نیازی که وجود دارد، می ‌توان از مدل‌ ها و سیستم ‌های مختلفی استفاده کرد. همان گونه که می دانیم امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز ساخت وسایل و امکاناتی که به رفاه و آسایش انسان کمک کند بیش تر می شود .

امروزه کاربرد درب اتوماتیک بسیار رایج شده است، به نحوی که نیاز هر ساختمانی شمرده می شود. درب اتوماتیک دارای دو نوع شیشه ای و پارکینگی است که هر یک دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشند.درب اتوماتیک به دلیل کاربردها و مزایای خوبی که دارد، در بین اشخاص محبوب شده و همواره با استقبال آن ها، مواجه می شود.

انواع درب های اتوماتیک

درب‌ های اتوماتیک انواع گوناگونی دارند که با توجه به ساختار و شکلی که دارند در اماکن مختلف نصب شده و مورد استفاده قرار می‌ گیرند. تنوع انواع این درب‌ ها با توجه به شکل، طرح، اندازه و کارایی بسیار زیاد است. برخی از انواع درب‌ های اتوماتیک شامل درب سکشنال (زیر سقفی)، درب اتوماتیک، درب شیشه ای، درب راه بند، درب سریع السیر، انواع جک پارکینگی، لولایی، ریلی، انواع کرکره برقی و غیره می باشد. هر کدام از درب‌ های اتوماتیک از اجزای متفاوتی تشکیل می‌ شوند که به طور کلی یراق آلات به کار رفته در این درب ها عمر مفید درب اتوماتیک را تا حدود ۱۰ سال فراهم می‌ کند.

alt t

راه های افزایش طول عمر درب اتوماتیک

نصب استاندارد و حرفه ای

از مهم ترین قدم های بالا بردن عمر مفید جک ها، نصب صحیح جک درب پارکینگی است تا علاوه بر ایمنی بالا از نفوذ هر گونه جزئیات غیر مجاز جلوگیری شود. نصب اصولی در پایه های جک درب از صرف هزینه های گزاف در صورت اختلال جلوگیری می کرده و مقاومت آنرا بالا می برد.

انتخاب بهترین جک پارکینگی بر اساس تردد

جک پارکینگی با میزان تردد رابطه مستقیم دارد و باید با توجه به میزان تردد جک درب مورد نظر را انتخاب کرد. به منظور بالا بردن عملکرد و طول عمر جک باید متناسب یه میزان عبور و مرور جک را نصب و راه اندازی کرد.

سرویس منظم جک

برای بهبود عملکرد جک درب پارکینگ و رفع ایرادات بوجود آمده نیاز به بازدید‌های ماهانه و مستمر است. کلیه سیستم های مکانیکی با گذشت زمان دچار استهلاک و فرسودگی می شوند که با بررسی سریع و به موقع می توان از صرف هزینه های زیاد بابت مشکلات غیر قابل جبران در قطعات و عملکرد جک جلوگیری کرد.

ایمن بودن درب اتوماتیک

انجام بررسی‌های ایمنی درب اتومات کار آسانی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که سنسورهای ایمنی در شرایط کاری عالی هستند، به این معنی که بدون تاخیر همانطور که در نظر گرفته شده است کار می‌کنند.

چگونگی نگهداری از درب اتوماتیک

نظافت منظم: باید درب، موتور و سیستم‌های الکترونیکی آن، در دوره‌های منظم تمیز شوند. این کار باعث می‌شود تا درب به صورت منظم عمل کند و از طول عمر بیشتری برخوردار شود.

حفاظت در برابر عوامل آب و هوایی: عوامل آب و هوایی مانند باران، برف و آفتاب، می‌توانند به درب اتوماتیک آسیب بزنند. برای جلوگیری از این مشکلات، بهتر است درب را با پوششی از جنس PVC یا فلزی پوشانده و در صورت نیاز، درب را در برابر باران یا برف پوشش دهید- بررسی و تعمیرات منظم: برای افزایش عمر درب اتوماتیک، باید در دوره‌های منظم تعمیرات و بازبینی‌هایی را بر روی درب انجام داد.