اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

انواع کاربرد سقف شیشه ای متحرک

انواع کاربرد سقف شیشه ای متحرک

فهرست مطالب

سقف شیشه ای چیست؟

سقف های شیشه ای، پانل های شیشه ای هستند که در قسمت بالای یک بنا نسب می شود که معمولا از جنس شیشه سکوریت هستند. این سقف ها که در سال های اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده اند، با توجه به امکان باز و بسته شدن در دو حالت متحرک و ثابت وجود دارند. برای افزایش امنیت در ساخت سقف شیشه ای سازه های فلزی بسیار محکم نیز بکار برده می شود تا علاوه بر دوام بالا، در برابر تغییرات دما نیز مقاومت داشته باشد.

این سیستم  عایق هوا و رطوبت بوده و امکان استفاده از آن در تمامی مناطق کشور وجود دارد.

از سقف شیشه ای متحرک می توان به راحتی در محل کار، ویلا، منزل، پاسیو، تراس و… استفاده کرد.

کاربردهای سقف شیشه ای متحرک

سقف شیشه ای از پنل های شیشه ای که درون قاب فلزی قرار گرفته اند تشکیل شده اند ، وظیفه ی جابه جایی این پنل ها بر عهده ی موتورهای الکترونیکی می باشد . متریال اصلی در سقف های شیشه ای ، سکوریت می باشد که مقاومت بالایی دارند.

_ می توان فضا را از سرپوشیده به رو باز یا بالعکس تغییر داد. سقف شیشه ای می تواند ترکیبی از هر دو مدل متحرک و ثابت نیز ساخته شود.

_ سقف متحرک شیشه ای یکی از انواع سقف ‌های متحرک است و با عناوین دیگر سقف بازشو شیشه ‌ای یا سقف برقی شیشه ‌ای نیز شناخته شده است.

_ کاربرد سقف شیشه ای متحرک در سکونت گاه ها، رستوران ها و کافه ها، مراکز شنا و پارکینگ، تراس و سایر اماکن بسیار با اهمیت است.

_ سقف جمع شو سقفی است که بنا به نوع طراحی و خواسته و نیاز افراد، قابل باز یا بسته شدن باشد.

_ و…

انواع سقف شیشه ای

سقف شیشه ای ثابت: این نوع سقف های شیشه ای معمولا برای فضاهایی مانند تراس و پاسیو استفاده می شود که به صورت یک پارچه و ثابت نصب شده و بهترین نورگیر برای فضا هستند.

سقف شیشه ای متحرک: این نوع از سقف های شیشه ای معمولا در بالکن ها یا مکان های تجاری مانند رستوران ها استفاده می شود که البته امنیت بالایی همم دارد. سقف های شیشه ای متحرک به صورت دستی یا اتوماتیک توسط موتورها جابجا می شوند که در زمان هایی که هوا و دمای هوا خوب است به راحتی امکان باز شدن را فراهم می کنند.

سقف شیشه ای فریم لس و بی فریم: سقف های شیشه ای نیز مانند سایر بخش هایی که از شیشه ساخته می شوند می توانند دارای قاب بندی در هر بخش باشند یا نباشند که البته سقف شیشه ای فریم لس نمایی یک دست از آسمان را خواهد داشت که باعث گسترده به نظر رسیدن فضا نیز می شود.

سقف بلوک شیشه ای: این نوع از سقف های شیشه ای توسط کنار هم قرار گرفتن بلوک و تایل های شیشه ای کوچک به صورت ساده، رنگی، مات و شفاف ساخته می شود.

نصب سقف های جمع شونده شیشه ای

نصب سازه‌های متحرک در مقایسه با سقف‌های سیمانی با مصالح ساختمانی، بسیار آسان‌تر است؛ به همین دلیل نیاز به تعطیلی طولانی مدت محیط ندارد. سقف‌ شیشه‌ای متحرک قابلیت احداث برروی پایه‌های آلومینیومی، حاشیه دیوارها و سقف را دارد.

SHARE
Twitter
Email
WhatsApp
Telegram