اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

نمای اسکای لایت چیست؟

نمای اسکای لایت چیست؟

فهرست مطالب

اسکای لایت چیست؟

سقف شیشه ای نوعی پنجره سقفی است که ارتباط بصری مستقیم با فضای بیرون را برای شما به ارمغان می‌آورد. نام دیگر این سازه ها که از جنس شیشه های نشکن و بسیار مقاوم ساخته می‌شوند، اسکای لایت می باشد.سقف شیشه ای که با نام اسکای لایت ( skylight ) شناخته میشود، مناسب سرپوشیده کردن پاسیو و استخر و یا هرگونه فضایی که مایل به بهره گیری از نور طبیعی در هر شرایط آب و هوایی بوده است.

اسکای (SKY Light) لایت یا سقف شیشه ای سازه ای نور گذر است که ضمن تامین زیبایی ساختمان، امکان استفاده از روشنایی روز از طریق تابش مستقیم خورشید تامین میشود.
افزایش استفاده از نور خورشید ، از طریق کاهش مصرف نور مصنوعی منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی وکاهش قابل توجه هزینه های ساختمان و کاهش اثرات سو محیط زیستی ناشی از تامین انرژی می شود.

کاربردهای سقف اسکای لایت

سقف شیشه ای به دلیل زیبایی و جذابیت بی حد و اندازه خود جایگاه مهمی در صنعت ساختمان سازی و معماری سبک مدرن پیدا کرده است. اجرای اسکای لایت به راحتی در تمامی مکان­ ها شدنی است و بسته به سلیقه و شرایط، بهترین فرم و نوع انتخاب می شود. به عنوان مثال در ساختمان های تجاری، مسکونی، خانه های مسکونی و ادارات، فروشگاه های بزرگ و غیره شاهد استفاده از این نوع نورگیرهای سقفی هستیم. ضمنا بخاطر زیبایی بی اندازه و امکان بهره مندی از نور طبیعی خورشید نیز در اکثر خانه ها معماران این مدل نورگیرها را پیشنهاد می کنند.

ALT EXA

مزایای اسکای لایت

جذب نور طبیعی

هر چه فضا کوچک تر باشد اما پرنورتر، بزرگتر جلوه می کند.

نمای آسمان در شب

دید عالی نسبت به بیرون ساختمان

بهبود مصرف انرژی

زیبایی چشمگیر ساختمان

تاثیر در قیمت و ارزش سازه

ساختار اسکای لایت شیشه ای

هر سقف اسکای لایت فارغ از نوع و فرم خود از سه بخش اساسی تشکیل شده است:

اعضای پشتیبان: فریم­ های پشتیبان طولی و عرضی که معمولا از جنس آلومینیوم هستند در سقف قرار می گیرند تا بخش شیشه ای در داخل آن نصب شود.
بخش شیشه ای: بخش شیشه ای که برای سقف اسکای لایت انتخاب می شود نقش عبور دهنده نور و زیبایی بی اندازه را به کل ساختار دارد و بسته به نوعی که انتخاب می کنید می تواند ذخیره کننده انرژی باشد یعنی از اتلاف گرما و انرژی جلوگیری کند، کنترل کننده دما باشد، ضد آلودگی صوتی و یا ضد صوت باشد یا اینکه برای حفظ ایمنی نشکن باشد. در هر صورت هر شیشه ای که برای سقف اسکای لایت انتخاب کنید اجازه ورود نور UV را نخواهد داد و تمیز کردن و نگهداری از آن نیز راحت است.
گسکت یا بخش آب بندی: از این بخش برای جلوگیری از اتلاف و هدر رفت انرژی استفاده می­شود، ضمن اینکه در مواقع بارش و برف، چیزی از بیرون به داخل نفوذ نکند.

WhatsApp
Telegram
Twitter
Email