اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

سیستم اسلایدینگ (درب کشویی)

سیستم اسلایدینگ (درب کشویی)

فهرست مطالب

آشنایی با اسلایدینگ

اسلایدینگ یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین درب های اتوماتیک می باشد که امروزه روز در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از بزرگ ترین مزیت های این درب اتوماتیک، اشغال نکردن فضای زیاد برای نصب می باشد.این درب ها برای باز و بسته شدن از مکانیزم کشویی استفاده می کنند و به همین سبب آن ها را درب اتوماتیک کشویی می نامند.

اسلایدینگ یا درب کشویی بصورت دستی باز یا بسته میشود؛ به این صورت که با حرکت شیشه اول، مابقی شیشه ها بصورت پیوسته حرکت می‌کنند. با قرار گیری شیشه‌ها روی ریل پنج شیاره، به راحتی میتوان تا 85 درصد از فضای پنجره را باز نمود.

کاربرد سیستم اسلایدینگ یا کشویی

متداول ترین نوع از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای، درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ می باشد، با توجه به عملکرد ساده و بهینه، این دربها را میتوان در اکثر ساختمانها و اماکن نصب و اجرا نمود.این محصول علاوه بر جلوه زیبایی کاربردهای فراوانی دارد:

ساخت درب ریلی برای استفاده در فضای بالکن ساختمان ها

طراحی سیستم درب شیشه ای کشویی برای محوطه سازی استخرها

ایجاد سیستم اسلایدینگ از طریق درب کشویی برای آلاچیق ها

و…….

انواع درب اتوماتیک اسلایدینگ

_ درب اتوماتیک اسلایدینگ چهار لت (دو لت ثابت دو لت متحرک)

_ درب اتوماتیک اسلایدینگ دو لت متحرک

_ درب اتوماتیک اسلایدینگ یک لت ثابت یک لت متحرک

_  درب اتوماتیک اسلایدینگ یک لت متحرک

اسلایدینگ در چه مکان هایی قابل اجراست ؟

با توجه به متعدد بودن جنس یراق آلاتی که در ساخت اسلایدینگ استفاده میکند، این سازه را میتوان در تمامی محیط ها و هرنوع آب و هوایی استفاده نمود.

درب اسلایدینگ شیشه ای چگونه کار می کند؟

ابتدا یک درب متحرک به صورت حرکت کشویی بر روی درب متحرک دیگر قرار می‌گیرد. سپس هردو درب با همدیگر به صورت کشویی حرکت کرده و بر روی درسوم قرار می‌گیرند. بعد از آن هر سه درب بازهم به صورت کشویی حرکت کرده و بر روی درب چهارم متحرک آمده و… بدین شکل اساس حرکت این درب شکل می‌گیرد.
این نوع حرکت در واقع به دلیل سُر خوردن درب ها بر روی یک دیگر درب سرسره ‌ای یا به انگلیسی درب اسلایدینگ نامیده می شود. حرکت در محور افقی و قرار گرفتن هر لنگه از درب ها بر لنگه انتهایی ویژگی فیزیکی درب اسلایدینگ است.

share
WhatsApp
Twitter
Telegram
Email