اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

درب UPVC چیست؟

درب UPVC چیست؟

فهرست مطالب

درب یو پی وی سی چیست؟

درب یو پی وی سی، نوعی درب دوجداره است که با استفاده از ماده UPVC تولید می‌شود. این درب به اندازه سایر درب‌های آهنی و آلومینیومی و حتی بیشتر از آن‌ها مقاومت دارد. درب های دوجداره یو پی وی سی در ابعاد،‌ طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوع تولید می‌شوند.
این نوع درب‌ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، باعث افزایش امنیت محیط مورد نظر شما می‌شوند. درب‌های یو پی وی سی، عایق خوبی برای حرارت هستند و مانع ورود و خروج هوای گرم یا سرد می‌شود، همین موضوع در زمستان‌ها به باقی ماندن هوای گرم در خانه کمک و در نتیجه از سرد شدن محیط داخلی اتاق جلوگیری می‌کند. در تابستان‌ها نیز، در صورت روشن بودن سیستم‌های سرمایشی و بسته بودن درب ها، هوای سرد در خانه باقی می‌ماند.

درواقع یو پی وی سی، شکل بهبودیافته‌ی پی وی سی است و ضمن حفظ خواص pvc، ویژگی‌های بهتر و عملکرد مؤثرتری نیز دارد.

یکی از ویژگی‌های مهم درب‌های پی وی سی، دوجداره بودن آن‌ها است.

به همین دلیل عایق خوبی برای حرارت و صوت محسوب می‌شوند.

کاربردهای درب یو پی وی سی

درب UPVC برای راهروها و راه‌پله‌ها:

راهروها و راه‌پله‌ها محل عبور و مرور هوا هستند و مهم‌ترین مسیر برای به هدر رفتن انرژی می‌باشد، بنابراین استفاده از درب‌های یو پی وی سی برای این قسمت بسیار کاربردی و مناسب است.

درب یو پی وی سی برای تراس یا بالکن:

تراس و بالکن آپارتمان‌ها، محلی برای عبور و مرور هوا، تفریح و استراحت و حتی استفاده از باربیکیو یا انجام آشپزی است و باید غیرقابل نفوذ باشد.

درب‌های ضد آب UPVC برای سرویس‌های بهداشتی:

درب‌های یو پی وی سی ضد آب، انتخاب خوبی برای سرویس‌های بهداشتی هستند. از آنجا که سرویس‌های بهداشتی معمولا شستشو می‌شوند،‌ بنابراین درب‌ها به دفعات زیادی با آب در تماس هستند.

درب UPVC برای حیاط:

از آنجا که این نوع از درب‌ها در انواع و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود، به عنوان درب حیاط قابل استفاده است.

کدام پنجره دو جداره برای خرید بهتر است؟

پنجره دوجداره upvc همیشه به ویندوزهای با کارایی بالاتر مرتبط هستند. با وجود این واقعیت که پنجره های پی وی سی کشور ما سالهاست که تقریبا ناشناس نیستند اما رشد در سالهای اخیر نمایی بوده است.

تفاوت پنجره پی وی سی با یو پی وی سی؟

تفاوت درب و پنجره دوجداره upvc و pvc در پروفیل ساخت آن است. با توجه به رشد سریع صنعت ساختمان سازی، هر روز شاهد رونمایی از محصولی جدید در این عرصه هستیم. صنعت درب و پنجره سازی همپای صنایع ساخت و ساز پیشرفت کرده و انواع درب و پنجره دوجداره upvc نمونه ای از همین ابتکارات است. پنجره های دوجداره یو پی وی سی تکنولوژی پیشرفته تری از درب و پنجره پی وی سی دارند. پروفیل های پی وی سی که در ساخت پنجره دوجداره استفاده می شوند یک مشکل بزرگ دارند، pvc در برابر نور خورشید و اشعه ماورا بنفش خیلی زود دچار تغییر رنگ می شود. تغییر رنگ فریم پنجره های پی وی سی یک مشکل جدی و ناخوشایند است. این امر در دکوراسیون نمای ساختمان نیز تاثیر بدی دارد. شاید اصلی ترین علت استفاده از درب و پنجره دوجداره upvc همین مشکل باشد.

Email
WhatsApp
Twitter
Telegram