اصفهان، کیلومتر10 اتوبان فرودگاه، خیابان آفاق

کاربرد های نمای لوور

کاربرد های  نمای لوور

فهرست مطالب

نمای لوور چیست؟

نمای ساختمان یکی از مهم ترین بخش های آن است که هم روی ظاهر و هم روی استحکامش تاثیر زیادی دارد.
همانطور که می دانید نمای ساختمان از جنبه های مختلف دارای اهمیت می باشد.
نما نه فقط روی زیبایی ساختمان تاثیر می گذارد، بلکه می تواند استحکام آن را نیز افزایش دهد و حتی یا موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

با نصب نمای لوور ، علاوه بر بهره مندی از جنبه های زیبایی آن ، میتوانید تابش نور ساختمان هم به داخل کنترل کرده و از اثر گلخانه ای و اتلاف انرژی جلوگیری کنید .

نمای لوور در حال حاضر یکی ملزومات ساختمانی در کشور های اروپایی به حساب می اید که بدین وسیله میزان مصرف انرژی و اثر گلخانه ای کنترل شود .

انواع لوورها

امروزه از انواع لوورها در نمای شیشه ای ساختمان ها استفاده می شود که این لوورها با توجه به جنس شان به دو نوع آهنی و آلومینیومی تقسیم می شوند و نوع آلومینیومی آنها که وزن کمتری دارند بر روی نور گیر اجرا می شوند و نوع چوبی آنها در سقف آلاچیق ها کاربرد دارند ، از نظر جایگیری لوورها به دو صورت مستقیم در نمای ساختمان ها و یا روی پنجره نصب نی شوند که دید را محدود می سازند و موجب سایه اندازی بر روی ساختمان می شوند.

لوور چه کارایی هایی دارد؟

نمای لوور ساختمان با متعادل‌ سازی نور ورودی به داخل، می‌ تواند محیط آرامش‌ بخشی را برای ساکنین ساختمان ایجاد کند. استفاده از لوور در نمای ساختمان علاوه بر ایجاد نور متعادل و دمای مناسب در فضای مورد نظر، زیبایی ساختمان هم چندین برابر می شود.

لوور سازه مشبک پره داری برای کنترل ورود هوا و بارندگی، ممانعت از تابش مستقیم خورشید، ممانعت از ورود نویز و سر و صدا، جلوگیری از ورود موجودات زنده و گرم شدن بیش از حد فضای داخلی از طریق کانالهای قابل تنظیم یا ثابت است. هر نوع سازه با توجه به نوع کاربری، مشخصات فنی خاصی دارد که بر مبنای طراحی های مهندسی و صنعتی مشخص می شود. نمای لوور به طور گسترده ای برای ساختمانهای تجاری و اداری، ورزشگاه ها، مدارس و ساختمانهای صنعتی و… قابل اجراست.

مزایای نمای لوور

با جلوه ظاهری جذاب کرکره مانند دید بیرونی به داخل ساختمان را کاهش داده و از تابش شدید و مستقیم خورشید، وزش باد به داخل و ورود گرد و غبار ممانعت می کند. به عنوان یک نمای مدرن اقتصادی در بهره وری انرژی موثر است. این روزها نمای لوور در ساخت و سازهای جدید بسیار مشاهده می شود.

 از دیگر ویژگیهای آلومینیوم که در نمای لوور آلومینیومی استفاده می شود بازیافت صد در صد آن است، که می توان آن را برای مقاصد دیگری به کار برد. بعد از بازیافت هیچ پسماندی در طبیعت باقی نمانده و می توان گفت سازگارترین ماده با محیط زیست محسوب می شود.

 با آلومینیوم می توان انواع طرح ها و شکل ها را اجرا کرد. لوور آلومینیومی می تواند زیبایی خاص و منحصر به فردی را به نما ببخشد.

Telegram
Twitter
WhatsApp
Email